ať víme, jak to na našem webu žije?

Jablonné v Podještědí-Dubnice

Fotografie: Roztěžená část ložiska štěrkopísku Jablonné v Podještědí - Dubnice v dobývacím prostoru

Současná povrchová těžba, 6 samostatně oddělených bloků zásob.

Mapa - Surovinový informační systém ČGS
Číslo ložiska: B-3089200
Obec: Jablonné v Podještědí
Surovina: Štěrkopísky
Stav využití: Využívané
Druh ložiska: Výhradní
Dobývací prostor: Dubnice I (70910)
Název organizace: EUROVIA Kamenolomy, a. s.
Životnost zásob: cca 100 let
Chráněné ložiskové území: Dubnice (08920000); 6 samostatně oddělených bloků zásob není pokryto CHLÚ
Objem těžby:
Rok Objem těžby (v tis. tun/v tis. m3)
2021 19
2022 26
2023 31
Střety:
  • CHOPAV - Severočeská křída
  • ZPF - 1. a 2. třída ochrany
  • PUPFL - les zvláštního určení, les hospodářský
  • ÚSES - kategorie regionální biokoridor

Informace z Aktualizace Regionální surovinové politiky Libereckého kraje:

Patří mezi nejvýznamnější výhraní ložiska štěrkopísků v kraji, má nejvyšší životnosti zásob - v případě životnosti průmyslových zásob (tedy bilančních prozkoumaných volných zásob) se při současných objemech těžby jedná o 250–500 let, mimořádně vysoká je i životnost zásob v POPD (více než 100–150 let). Na ložisku probíhá těžební a rekultivační činností, 6 samostatně oddělených bloků zásob není pokryto CHLÚ.

Úkol č.7: Dořešit a stanovit CHLÚ na nepokrytých výhradních ložiskách
Dořešit stanovení CHLÚ na nepokrytých výhradních ložiskách zejména na 5 samostatně oddělených blocích výhradního ložiska cihlářské suroviny Jablonné v Podještědí-Dubnice (č. 3089200), na celém výhradním ložisku cihlářské suroviny Janovice-Dubnice (č. 3207400), na výhradním ložisku vyhrazeného nerostu – sklářském a slévárenském písku Provodín (č. 3089600), na výhradním ložisku stavebního kamene Jítrava (č. 3242700).